niedziela, 7 listopada 2010

Mistrzostwa Europy 2010 w Solvingu

W angielskiej miejscowości Sunningdate w dniach 10-11.4.2010 roku, odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Europy w solvingu. Polska w składzie GM Piotr Murdzia, FM Kacper Piorun, FM Piotr Górski oraz IM Bogusz Piliczewski zdobyli srebro. Indywidualnie także srebro zdobył GM Piotr Murdzia.
Do turnieju zostało dopuszczonych 55 zawodników z 20 krajów.

Polska drużyna w drugim dniu Mistrzostw grała w czarnych wstęgach lub kokardach na znak żałoby narodowej i na prośbę naszych zawodników, początek zawodów uczczono minutą ciszy. Nasza drużyna wybita ze skupienia taką tragedią i tak świetnie sobie poradziła i zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, oraz GM Piotr Murdzia zdobył srebro indywidualnie. Wysoką pozycję tuż za podium (4 miejsce) zajał  FM Kacper Piorun, gratulujemy !