niedziela, 7 listopada 2010

FART 2010 - Otwarte Mistrzostwa Woj. Świętokrzyskiego

16 maja 2010 roku w Kielcach, odbyła się druga edycja otwartych mistrzostw województwa Świętokrzyskiego w szachach szybkich, systemem szwajcarskim, P-10+5 sek. Zwyciężył IM Oleg Kalinin z Ukrainy, zdobywając 7,5 pkt z 9 partii. Drugą pozycję zajął GM Grzegorz Gajewski a trzecie miejsce IM Dariusz Mikrut. W turnieju o puchar prezesa firmy "Fart" wzięło 97 zawodników (ubiegłoroczne - 80 szachistów) z czterech krajów, Polska, Ukraina, Litwa i Azerbejdżan. W turnieju wzięło 3 arcymistrzów, Kamil Mitoń - 2608, Grzegorz Gajewski - 2572 i Bartłomiej Heberla - 2532. Czterech mistrzów miedzynarodowych i czterech mistrzów Fide.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Ukraiński mistrz międzynarodowy z klubu LKS Pasjonat Dankowice i trener Viktorii Kielce, Oleg Kalinin - 2369 elo, uzyskując 7,5 punktu z 9 partii.
W turnieju wzięło 6 kobiet, najlepszą zawodniczką okazała się Ostrowiecka juniorka Anna Skrzypczak, 2024 elo, 15 lokata z 6 pkt. (24 nr startowy)
Najlepszy junior, Grzegorz Zaręba 1787 elo, z Viktorii Kielce,17 miejsce, 6 pkt. Także bardzo dobrze zagrał Aleksander Kaczmarek, 2006 elo, trzynastolatek zdobył 5,5 pkt, zajmując 22 miejsce.
Najlepszym zawodnikiem z klubu "Fart" okazał sie mistrz Fide, Leszek Bakalarz, 2153 elo, 6 pkt, zajmując 18 miejsce.